top of page

Forma jest chwilowa, klasa wieczna.

W sobotę drużyna 'MKS Gogolin' (żółci) podjęła u siebie walkę o 3 punkty z drużyną 'Swornica Czarnową-sy' (pomarańczowi).Przed meczem odbyła się ceremonia wręczenia pucharu oraz medali w nagrodę za wice-mistrzostwo Opolskiej ligi juniorów starszych sezonu 2013/2014 poprzez Opolski Związek Piłki Nożnej. Sam mecz można ocenić jako przyjemny dla oka widza ze względu na dynamikę.

Mecz rozpoczął się pasywnie, nie było widać wielkiego doskoku do przeciwnika, zawodnicy bardziej skupili się na dobrym wprowadzeniu w mecz. Do końcówki pierwszej połowy nie było widać żadnych poważnych zagrożeń , wszystkie dorzuty badz strzały były wybijane lub niecelne. Lecz blisko końca pierwszej połowy MKS wyszedł na prowadzenie po pewnym wykonaniu rzutu karnego poprzez Piotra Bekiesch'a, rzut karny Gogolinianie zdobyli za pomocą obrońcy Swornicy ,który dotknął piłkę ręką. Po przerwie Gogolinianie podwyższyli wynik do 2-0, ponownie za pomocą Piotra Bekiesch'a , co jeszcze bardziej utrudniło Swornicy powrót do gry. Zawodnicy MKS'u zaczęli stosować wysoki 'presing', co odpłaciło sie w 75 minucie meczu gdzie prawy skrzydłowy Adam Jarczewski odebrał piłkę rywalowi przed polem karnym przeciwnika i dograł do wysuwającego sie Marcina Kisiela notując asystę oraz praktycznie zamykając mecz poprzez zwiększenie przewagi nad rywalem do 3-0.W tym spotkaniu trybuny nie były puste, kibice świetnie motywowali zawodników do gry. Końcowy wynik : MKS Gogolin 3-0 (1-0) Swornica Czarnowąsy.

Skład oraz zmiany MKS Gogolin: Matysiak - Lisicki (60' Ryrko), Osiewacz, Pierskała, Blaut (80' Szymaniec), Janik (55' Jarczewski), Jaszkowic (45' Gwiździł), Szampera, Sowada (60' Bulanda), Bekiesch (77' Buczynski), Kisiel (77'Nowak P.)

Autor: Adam Jarczewski