top of page

Inicjacja tytanów.

Rywalizację w lidze mistrzów rozpoczęły dwaj wielcy faworyci grupy E. Warto przypomnieć, że w poprzednim roku te drużyny również spotkały się w fazie grupowej, w pierwszym meczu Bayern na wyjeździe wygrał 3:1, natomiast The Citizens wygrali na Allianz Arenie 2:1.

Mecz rozpoczął się pod dyktando Bayernu, drużyna z Monachium już w 1 minucie mogła otworzyć wynik po świetnym zagraniu Roberta Lewandowskiego do Thomasa Müllera, ten jednak trafił jedynie w boczną siatkę. Bawarczycy skutecznie tłamsili akcję przeciwników szybkim pressingiem, jednak w 17 minucie skuteczną kontrę wyprowadził David Silva, ale jego strzał skutecznie zablokował wracający za akcją Xabi Alonso. Do końca pierwszej połowy Bayern zdołał oddać wiele strzałów jednak lądowały one poza światłem bramki lub w rękawicach świetnie spisującego się Joe Harta, The Citizens próbowali się odgryzać, lecz najczęściej osamotniony w ataku Dzeko tracił piłkę. W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał kolejno sytuację marnowali Alaba, Götze, Müller i Lewandowski, The Citizens dalej starali się kontrować jednak nie przynosiło to skutku. Dopiero w 90 minucie po rzucie rożnym do nieudolnie wybitej piłki dopadł środkowy obrońca Bawarczyków i umieścił ją w bramce. Warto podkreślić, że gol ten został zdobyty po rykoszecie, co kompletnie zmyliło świetnie spisującego się Joe Harta. Jak wynika ze statystyk w meczu przeważała drużyna z Monachium i zasłużenie zdobyła 3 punkty, jednak był to dopiero 1 z 6 meczy grupowych i kibice City nie powinni się załamywać ,bo przed ich ulubieńcami jeszcze 5 meczy.

Bayern: Neuer-Rafinha (84min. Pizzaro) Benatia (85min. Dante) Boateng Bernat-Alaba Alonso Lahm-Götze Lewandowski Müller (76min.Robben) 4-3-3

Man. City: Hart-Clichy Demichelis Kompany Sagna- Navas (88min. Kolarov) Toure Fernandinho Nasri (58min. Milner)-Silva-Dzeko (74min.